Galeria i dworzec
#1
Witam Pana Burmistrza.

Chciałbym uzyskać informację na jakich etapach są dwie najważniejsze inwestycje planowane w rejonie ul Hajduka tj. Galeria "Stela" oraz budowa zintegrowanego dworca?
Czy jest jakaś szansa na porozumienie z inwestorem i doprowadzenie do realizacji galerii?
Czy jest spodziewane w niedalekiej przyszłości dofinansowanie do planowanego dworca i rozpoczęcie robót budowlanych w sierpniu?

Pozdrawiam,

Bartosz Prochaska
#2
      Odpowiadając na Pana pytanie informuję, że 7 lipca 2016 r. Zarząd Województwa Śląskiego uchwałą nr 1347/124/V/2016 zatwierdził listę projektów, które uzyskały dofinansowanie w konkursie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Miasto Cieszyn z projektem o nazwie „Budowa Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego w Cieszynie” zajęło 3. miejsce na liście wyników uzyskując 10 468 268,18 zł dofinansowania.

      O szczegółach konkursu i rozdziale kosztów inwestycji może się Pan dowiedzieć czytając artykuł na stronie internetowej urzędu: Dofinansowanie na budowę Węzła Przesiadkowego.

      Zaś realizacja projektu budowy Galerii „Stela” oraz przebudowy infrastruktury drogowej związanej z tą inwestycją zależy od inwestora prywatnego. W trosce o układ komunikacyjny centrum miasta kontynuujemy z nim rozmowy. Jednak nie jestem w stanie jeszcze przewidzieć ich efektu.
W imieniu Burmistrza Miasta Ryszarda Macury
Z poważaniem
Aleksander Cierniak
Zastępca Burmistrza Miasta