mzk
#1
Witam. Czy będzie jakiś autobus na ul. Wiślańskiej bo jest nowy blok, a tam są dzieci, które chodzą do szkoły i przedszkola bez samochodu ludzie tam są uwięzieni :(
#2
      Odpowiadając na Pani pytanie informuję, że ul. Wiślańską w Cieszynie kursuje dobrze rozwinięta komunikacja „powiatowa”. Autobusy firm przewozowych w kierunku Wisły i Ustronia (WISPOL, DAS II i TRAF-line) kursują w godzinach szczytu z częstotliwością średnio co 20 min. Autobusy firm WISPOL i DAS II wyjeżdżają z Cieszyna z al. Łyska przejeżdżając przez centrum miasta – Plac Wolności, Garncarska, Kolejowa i Stawowa, a autobusy firmy TRAF-line wyjeżdżają z placu manewrowego przy ul. Hajduka i jadą ul. Wyższa Brama i ul. Bielską.

      Uważam, że mieszkańcy domów socjalnych, którzy nie posiadają samochodu, nie powinni „czuć się uwięzieni”. Na chwilę obecną mają bardzo dobre połączenie komunikacyjne z centrum miasta i nie ma potrzeby uruchamiania dodatkowych kursów komunikacji miejskiej, która będzie się dublować z komunikacją powiatową.
Z poważaniem
Ryszard Macura
Burmistrz Miasta Cieszyna