Oświetlenie ulicy
#1
Dzień dobry. Mieszkam na ulicy Mlecznej, mam dzieci, które ze względu na szkołę wracają późno do domu, zdarza się również, że po zmroku. W naszej części ulicy nie znajduje się ani jedna latarnia, dzięki której z pewnością wszyscy mieszkańcy czuliby się bezpieczniej. Sprawę pogarsza również fakt, iż blisko mieszczą się ekrany dźwiękoszczelne, które jeszcze bardziej ją przyciemniają.
Istnieje szansa na postawienie chociaż kilku latarni w naszej ciemnej okolicy?
Pozdrawiam.
#2
      W odpowiedzi na Pani wniosek w sprawie rozbudowy oświetlenia ul. Mlecznej w Cieszynie, uprzejmie informuję, że wydatki inwestycyjne Miejskiego Zarządu Dróg w Cieszynie, który zajmuje się utrzymaniem oświetlenia na terenie miasta Cieszyna, w 2016 roku nie uwzględniają budowy oświetlenia przy ul. Mlecznej.

      Gmina Cieszyn planuje w 2016 roku uporządkowanie spraw własnościowych urządzeń oświetlenia ulicznego, polegające na przejęciu opraw będących obecnie własnością firmy TAURON Dystrybucja S.A. Na tym zadaniu koncentrujemy w roku bieżącym środki finansowe. W latach kolejnych planowana jest modernizacja istniejącego oświetlenia przy zastosowaniu technologii LED.

      Rozumiem potrzebę rozbudowy oświetlenia w ciągu ulicy Mlecznej, jednak rozpoczęcie realizacji będzie możliwe najwcześniej w 2017 r.
Z poważaniem
Ryszard Macura
Burmistrz Miasta Cieszyna