Rowery Miejskie?
#1
Dzień Dobry Panie Burmistrzu,

dzisiaj piszę z zapytaniem, czy w podległym Panu urzędzie było, jest lub może ma być kiedykolwiek rozważane wprowadzenie do szerokiego użytku przez mieszkańców systemu wypożyczeń tzw. rowerów miejskich? Tego typu rozwiązania funkcjonują w innych, mniejszych nawet miastach, gdzie się doskonale sprawdzają. Nasze miasto nie jest zbyt dobrze skomunikowane liniami autobusowymi - to nie tylko moja opinia, a rowery mogą być dobrą alternatywą dla jazdy autobusem. Wydaje mi się, że ludzie zamiast jazdy do centrum samochodem i parkowanie tegoż samochodu gdzie popadnie, mogliby sobie tam podjechać rowerem. Uważam, że takie rozwiązanie mogłoby, przynajmniej w części, rozładować ruch kołowy. Z moich rozmów ze znajomymi wynika, że nawet turyści często korzystają z rowerów miejskich, gdy odwiedzają miasto. Poza tym rowery stają się coraz bardziej popularne, a miasto mogłoby dopisać do swoich osiągnięć promowanie tego typu środku transportu.
Rozumiem, że wprowadzenie takiego systemu to koszt, można jednak skorzystać z pomysłu, które wprowadziło miasto Krotoszyn:

http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/krotoszyn-nietypowy-rower-miejski-54383.html

Pozdrawiam
J
#2
      W odpowiedzi na Pana zapytanie z dnia 4 maja 2017 r. w sprawie wprowadzenia do szerokiego użytku przez mieszkańców systemu wypożyczalni rowerów miejskich uprzejmie informuję, iż w chwili obecnej nie jest rozważana możliwość uruchomienia takich wypożyczalni przez Miasto Cieszyn.

      Aktualnie trwają prace nad opracowaniem Studium komunikacyjnego Miasta Cieszyna, który to dokument będzie ustalał politykę transportową Cieszyna. W dokumencie tym zostaną również ujęte kierunki działań dotyczące budowy ścieżek rowerowych w naszym Mieście.

      Niemniej jednak dziękuję bardzo za przekazaną sugestię i troskę o dobro Mieszkańców naszego Miasta. Zapewniam, że zostanie ona przeanalizowana po opracowaniu ww. studium.
Z poważaniem
Ryszard Macura
Burmistrz Miasta Cieszyna