likwidacja zajęć z gimnastyki korekcyjnej
#1
Szanowny Panie Burmistrzu,
proszę o ustosunkowanie się do informacji - dotyczącej likwidacji zajęć z gimnastyki korekcyjnej w szkołach podstawowych naszego regionu. Wynika z nich, że od roku szkolnego 2017/2018 nie będą już prowadzone i mają być włączone w zajęcia z wychowania fizycznego.
Moje podstawowe pytanie jest następujące: jakie przesłanki merytoryczne kierowały przy podejmowaniu takiej decyzji. Jestem osobiście zainteresowany tematem. Od kilku lat moje dzieci aktywnie uczestniczą w takich zajęciach. Właściwa diagnoza, dobranie odpowiednich zestawów ćwiczeń, uczęszczanie na zajęcia oraz praca z dzieckiem w domu - wymaga współpracy w bardzo dobrej klasy fachowcami. Są nimi osoby obecnie prowadzące zajęcia w szkołach. Zajęcia z WF nawet w małym procencie nie poprawią stanu zdrowia dzieci które tego wymagają.
Jest to bardzo zła decyzja. Prowadzi do powstawania podziałów. Dzieci mniej zamożnych rodziców są skazane na choroby wad postawy, zaś te których rodzice mogą pozwolić sobie na kosztowną rehabilitację, mają szanse rozpocząć dorosłe życie jako zdrowe osoby. Mam nadzieję, że decyzja nie jest ostateczna i w Cieszynie takie rzeczy są nie do pomyślenia...


Wiadomości w tym wątku
likwidacja zajęć z gimnastyki korekcyjnej - Tomasz Kunc - 24-03-2017, 11:53 AM