Pytania do burmistrza
Dofinansowanie do piecy CO - Wersja do druku

+- Pytania do burmistrza (http://pytania.um.cieszyn.pl)
+-- Dział: Wszystkie pytania (http://pytania.um.cieszyn.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Archiwum (http://pytania.um.cieszyn.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Dofinansowanie do piecy CO (/showthread.php?tid=99)Dofinansowanie do piecy CO - Adrian Gabryś - 08-04-2017

Witam serdecznie.

Panie Burmistrzu czy związku z wejściem od 1 września 2017 roku na śląsku ustawy anty smogowej miasto Cieszyn planuje jakieś dofinansowania do zakupów nowych piecy klasy 5? Wiem że na tą chwilę jest możliwość dofinansowania do zakupu pieca gazowego ale czy będzie dofinansowanie do piecy na eko groszek? Wiem że w sąsiednich gminach już takie dofinansowania istnieją.

Pozdrawiam


RE: Dofinansowanie do piecy CO - Ryszard Macura - 08-05-2017

      Odpowiadając na Pana pytania dotyczące dofinansowania pieców CO, uprzejmie informuję, że każda z gmin samodzielnie kształtuje zakres przedmiotowy dofinansowań do wymiany źródeł ciepła.

      W Cieszynie od 1996 r., kiedy wprowadzono dotacje m.in. do modernizacji systemów grzewczych, kierowano się zasadą finansowego wspierania najefektywniejszych pod względem ograniczenia emisji zanieczyszczeń do powietrza - źródeł ciepła. Biorąc jednak pod uwagę treść tzw. uchwały antysmogowej i wynikające z niej konsekwencje finansowe dla części mieszkańców Cieszyna, poleciłem podległym mi służbom przeanalizowanie zasadności i finansowych możliwości wprowadzenia dofinansowania z budżetu miasta do zakupu i montażu pieców węglowych spełniających standardy emisyjne minimum 5 klasy.

      Sądzę, że w czerwcu br. zostanie podjęta ostateczna decyzja, co do możliwości uruchomienia dotacji z budżetu miasta we wskazanym przez Pana zakresie.